Obsah stránky

Novinka FÚ - placení daně z nemovitých věcí

čtvrtek, 21. prosinec 2017 // OSTATNÍ

Novinka FÚ - placení daně z nemovitých věcí

Text // Administrator


Placení daně z nemovitých věcí

 

Finanční správa již v předchozích zdaňovacích obdobích zavedla službu placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Poplatníci, kteří mají u České pošty zřízeno spojovací číslo SIPO, tak mohou platit daň z nemovitých věcí jednoduše a bez starostí. Pokud má poplatník nastaveno placení SIPO z bankovního účtu, po přihlášení k této službě se mu daň každoročně automaticky strhne z účtu.

Poplatníci, kteří nevyužívají SIPO, mohou požádat o zaslání informace pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. Každoročně pak obdrží před splatností první splátky e-mailovou zprávu s kompletními informacemi pro placení daně. Tato informace obsahuje obdobné údaje, jaké jsou nyní uvedeny na složence, tj. informace o výši stanovené daně, výši nedoplatku/přeplatku a údaje pro placení daně včetně QR kódu, umožňujícího platbu daně prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilních platebních aplikací.

 

Tyto služby byly zavedeny z důvodu snížení nákladů na každoroční rozesílání složenek na zaplacení daně z nemovitých věcí.

 

Jelikož se blíží začátek nového zdaňovacího období roku 2018, zasílám Vám pro další využití a širší osvětu mezi poplatníky daně z nemovitých věcí tiskovou zprávu Generálního finančního ředitelství, v níž jsou uvedeny termíny podání žádostí u příslušného správce daně a odkazy na další informace k zavedeným službám.

 

 

FÚ daň z nem.věcí - dokumenty

Název Typ
E-mail - žádost na FÚ - platba daně z nemovitých věcí pdf pdf
SIPO - platba daně z nemovitých věcí pdf pdf
Tisková zpráva FÚ doc doc