Obsah stránky

Volba prezidenta republiky 2018

28. srpna 2017 byly vyhlášeny volby prezidenta republiky a stanoveny dny jejich konání - 12. a 13. ledna 2018. V případě, že žádný z kandidátů nezíská počet hlasů potřebný ke zvolení proběhne druhé kolo v termínu 26. a 27. ledna 2018).

Voliči mají již od vyhlášení volby prezidenta (tj. od 28. srpna 2017) možnost požádat podle § 33 zák. o volbě prezidenta o vydání voličského průkazu (pro I. i pro případné II. kolo volby prezidenta rep.), Vlastní vydání voličských průkazů je možné nejdříve 15 dní přede dnem volby prezidenta.

Na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR byly zveřejněny informace pro voliče týkající se způsobu hlasování http://www.mvcr.cz/clanek/volba-prezidenta-republiky.aspx

Při volbě Prezidenta republiky mají voliči, kteří nemohou volit ve svém volebním okrsku, možnost požádat o vydání voličského průkazu. Podrobné informace naleznete zde: http://www.mvcr.cz/clanek/moznost-hlasovat-na-volicsky-prukaz-pri-volbe-prezidenta-ceske-republiky-v-roce-2018.aspx  

Vzor (písemné) žádosti o vydání voličského průkazu si můžete stáhnout v příloze nebo se dostavit na OÚ osobně .Voličské průkazy se začnou vydávat (či rozesílat) na základě přijatých žádostí nejdříve 28.12.2017. V případě, že si nenecháte voličský průkaz poslat ani nebudete mít možnost si ho vyzvednout osobně, je třeba toho, kdo pro Vás bude voličský průkaz přebírat, vybavit plnou mocí - rovněž v příloze. Ale pozor, Váš podpis na plné moci musí být úředně ověřen.

 

Volby - dokumenty

Název Typ
Nejsou vloženy žádné dokumenty.